'Багатство не зменшує жадібності'
Саллюстій Гай Крісп


Цією статтею я завершую публікації щодо своєї участі в комп'ютеризації Центру Крові і можливо ця історія допоможе комусь уникнути моїх помилок. Її назву мені навіяла п'яти-хвилинна 'кванто-музична' конструкція з ультра-авангардистської музики під назвою "Світовідчуття", що складається з трьох частин:

 • Роздуми
 • Споглядання
 • Фінал-Апофеоз

Рекомендую перед прочитанням статті подивитися цей короткий концерт, який напевно підніме вам настрій і нагадає чарівне відчуття перебування в стані мук творчості ...

Ніяк не очікував, що в якийсь момент доведеться захищати своє ім'я від таємної наклепу. Спочатку привожу список робіт, захищеніх копірайтами, зареєстрованими в Бібліотеці Конгресу США (надалі , BCM(A) - 'Blood Center Manager' і 'Blood Center Manager Assistant'):

 • 1997 USA(c) Alexander V. Prokofiev "Blood Center Manager", version 3.0 (TX 4-606-436)
 • 1999 USA(c) Alexander V. Prokofiev "Blood Center Manager - Human Blood Products Collection Support" (TXu 899-931)
 • 2001 USA(c) Alexander V. Prokofiev "Blood Center Manager Assistant", version 7.1 (TX 5-594-316)

У 1995 р я був запрошений в Центр Крові 'Trimar Hollywood, Inc.' (TR) в США для установки самої першої версії програми, де за день до цього мені попалася стаття USA FDA про необхідність програм, яки гнучко настроюються. Т.к. моя не мала настройки, то я відмовився від інсталяції. Це найперший документ щодо моїх програм і TR, підписаний її першим президентом:

TR agr p1 of 2

TR agr p2 of 2
У грудні 1996 р програма була вперше впроваджена в Центрі Крові TR. Останню версію програми (3-й копірайт), як і попередні, я встановив в тому ж Центрі TR в грудні 2001 року. Наступне відео демонструє її роботу в реальних умовах:

Якщо Ваш браузер не підтримує цей файл, Ви можете завантажити його у форматі MPEG-4
 

На жаль, мої неодноразові спроби впровадити програму в рідній країні не увінчалися успіхом, хоча демонстрував її керівництву Центрів Крові в моєму місті і директорам медичних інститутів Академії Наук, аж до головних спеціалістів Міністерства Охорони Здоров'я. 

У 2004 році я вперше (і останне) отримав H-1B робочу візу на 3 роки з пропозицією роботи в Центрі Крові TR, де була встановлена ​​програма. Це копія двох сторінок самого останнього документа, який стосується моїх взаємин з TR, підписаного її другим президентом. Я отримав цю петицію за допомогою FedEx від поважної американської адвокатської компанії серед інших документів, які особисто доставив в Консульство США:

Petit 1of3

Pet3 3
Перед самим від'їздом до США за візою H-1B я зрозумів, що виконавчий EXE-файл моєї програми дизасемблювано в Центрі TR і порушена цілісність захисту від копіювання. На мої наполегливі вимоги роз'яснень була отримана відповідь, що програма «якось працює». В кінці-кінців це не трактор в полі, і програма в галузі виробництва продуктів крові не має права працювати «якось». Такий поворот подій не залишив мені іншого виходу, окрім як відмовитися від поїздки і звернутися в USA Copyright Office (письмово і по телефону), а також відправити відповідні документи до USA FDA (поштою з повідомленням про доставку). Поштова служба доставку підтвердила, але в FDA посилка якимось чином загубилася. Copyright Office, у свою чергу відповів що не є силовою структурою і не має можливості зупинити неправомірне використання програми.

На момент остаточного розриву відносин з TR в липні 2004 року за допомогою BCM(A) було зібрано понад 200.000 доз плазми і крові. Надалі, програму продовжували використовувати вже без моєї згоди і можливо вона досі у справі. Моє розуміння функціонування Установи Служби Крові і основні ідеї BCM(A) базувалися на оригінальному SOP Alpha Therapeutic's Corp. Це прекрасний приклад результату тривалої праці великої групи людей, захоплених своєю справою, які вміють пояснити усе детально і дохідливо.

SOPAll
Тому звичайно ж я задавав питання про колосальну кількость збігів вмісту SOP TR з цим оригінальним:

Plagiarism TC
Вплоть до вульгарного клонування:

WhatIsIt
В кінці-кінців отримав відповідь, що Alpha Therapeutic's Corp. продана і новому власнику не потрібен її SOP. Дотримуючись цієї логіці, залишається перейменувати і додати до комплекту операційну систему Windows XP, яку Microsoft,Corp. також вже не підтримує, і поспішити в "далекі села" з повним набором "власних" технологій. При цьому, вони можуть бути адаптовані і, можливо, внесені до статутних документів спільного підприємства замість фінансових інвестицій. Наприклад, у вигляді "know-how" або SOP:

Plagiarism translated
Повідомляю тих хто купував BCМ(A) (або збирається купувати) у TR або якийсь інший компанії, (наприклад 'Advanced Biologics', в яку було переименовано TR піздніше, наскільки мені відомо) в тому що:

 • я ніколи не використовував робочу H-1B візу навіть одноразово
 • я ніколи не підписував трудовий договір і не працював в якості найнятого працівника в TR
 • я ніколи не давав устної або письмової згоди на продаж своїх програм, а також не передавав кому-небудь права на свої копірайти
 • жодна версія моїх програмних продуктів, використаних в TR (або ще десь без мого відома) ні була продана мною, або третей стороною на мою користь, або за моїм дорученням
 • BCМ(A) встановлювалася мною тільки в одному Центрі, і я не встановлював і не доручав цього кому-небудь ще в світі

Таким чином, розглядаючи пропозиції про придбання бізнесу, не полінуйтеся перевірити походження запропонованих вам сучасних технологій з різних джерел, а також дати та причини попередніх змін імен компанії-продавця та/або її власників.

Тим, хто важкою працею прокладає дорогу до "Американської Мрії", щиро бажаю успіху і тільки приємних зустрічей. Але не забувайте про вкрай рідкісну, але все ж можливість несподівано перевірити на практиці слова Карла Маркса: 

Забезпечте 10 відсотків, і капітал згоден на всяке застосування, при 20 відсотках він стає жвавим, при 50 відсотках готовий зламати собі голову, при 100 відсотках він зневажає всі людські закони, при 300 відсотках немає такого злочину, на який він не ризикнув би, хоча б під страхом шибениці.

У Альберта Ейнштейна е вiслiв:

Реальність - це тільки ілюзія, хоча і дуже стійка

Навряд чи нам судилося пізнати головні її причини і сенс, но реалізацію на мові простих технічних термінів розумiю так:

 • частота зрізу 'фільтрів', які кожен з нас отримує до своїх 'окулярiв' при черговій активації в широкому безперервному спектрі реальності поточного рівня духовності, безпосередньо залежить від того як ми поводилися з поточними.

P.S. У мене був намір адаптувати останню версію BCM(A), яку я описую на цьому сайті, до сучасних медичних стандартів, але:

 • він розроблений на мові Visual FoxPro, який, на жаль, не підтримується в даний час. Звичайно це не головна проблема.
 • я переконаний, що сучасні підходи та стандарти в цій області вимагають модифікації, для забезпечення їх застосовності хоча б у найближчі 10 років, про що і пишу в статті 'Quo vadis Healthcare IT?'