Проблема в заголовке H1 - велiка

 

Існує думка, що Joomla! присвоює всім заголовкам статей тип H2 і не підтримує заголовки H1, які так вітаються пошуковими сістемами. Тому, найчастіше пропонується, наприклад, створити заміщення шаблону 'com_content/article/tmpl/default.php', де замінити код формування заголовка h2 на h1. Але в цьому ж файлі кількома рядками вище є код, що дозволяє зрозуміти як розробники задумали управління заголовком h1.

Використовуємо штатні засоби

Примітка: наступне відноситься до стандартного шаблону Protostar

Розглянемо підхід, що дозволяє використовувати гнучкість штатних налаштувань Joomla! в плані забезпечення підтримки різних заголовків сторінки браузера, а також H1 і H2 в статтях.

Глобальні налаштування Меню і Статей

Відкрийте закладку 'System/Global Configuration/Articles' і встановіть наступні параметри:

  • Show Title: No
  • Position of Article Info: Below

system global config articles
Зазвичай Додаткова Інформація до статті розташовується вгорі, на початку статті. Але, на мій погляд, в даному шаблоні це не найвдаліше місце:

article info position
Можна взагалі відмовитися від показу цих даних, але тому що інформація про автора і дату публікації входить до складу бажаних елементів для SEO, то я переніс її в кінець статті.

Відкрийте закладку 'System/Global Configuration/Menus' і налаштуйте наступний параметр:

  • Show Page Heading: Yes

menu options
Приватні настройки Меню і Статей

Найчастіше в головному меню є пункт виклику Домашньої сторінки сайту, на яку виводяться, так звані Featured Articles. Якщо відкрити зараз таку сторінку, то ми побачимо, що статті не мають заголовків:

page header absent
Відредагуємо відповідний пункт головного меню так, щоб заголовки статей були дозволені:

featured articles titles
Тепер статті в меню News мають заголовки:

headers visible
Таким чином, на сторінці з Featured Articles є один заголовок H1, а статті мають тип заголовка H2.

Але якщо тепер клікнути по заголовку анотації до статті 'Briefly about software Blood Center Manager Assistant', показаному на попередньому малюнку, то ми побачимо інший заголовок:

article title from menu
Оскільки раніше ми глобально заборонили показ заголовків статей, то відкрита стаття успадковує заголовок з тексту пункту меню, до якого прив'язана. Іноді ця властивість може виявитися зручною, але не в даному випадку. Тому відкриємо пункт меню, відповідний до даної статті, і на закладці 'Page Display' заповнимо поле 'Page Heading', який тепер буде показаний в стилі H1:

special browser page title
Звернемо увагу, що тут же можна заповнити поле 'Browser Page Title' текстом, який видрізняється від зазначеного в 'Page Heading'. Оновимо сторінку:

article header substitution
Якщо нам потрібен підзаголовок H2, то можна дозволити показ заголовка цієї статті на закладці 'Options':

menu options
Ще раз оновимо сторінку. Як бачимо з'явився підзаголовок типу H2, що відображає реальну назву сторінки, але послідовність заголовків в даному випадку виглядає не логічно:

h1 and h2 headers
Змінимо заголовки меню і статті відповідним чином і знову відновимо сторінку:

headers final set
Остаточний варіант сторінки має наступні елементи різного змісту і форматування:

  • заголовок браузера: Introduction to software 'Blood Center Manager Assistant'
  • пункт меню виклику сторінки: Features
  • заголовок статті (H1): Briefly about software Blood Center Manager Assistant
  • підзаголовок статті (H2): Donation Procedure Steps

Таким чином Joomla! дозволяє гнучко налаштовувати форматування SEO-значущих елементів на сторінці штатними засобами. Необхідно тільки враховувати, що заголовок, який ви призначаєте статті, завжди буде мати тип H2. Іншими словами, якщо ви хочете використовувати заголовки H1 слідуючи описаним тут прийомам, то пам'ятайте, що заголовок статті насправді буде її найпершим підзаголовком. Головний же заголовок (H1) призначається у відповідному пункті меню.